Jeigu Jūsų tinklapis labai lėtai arba visiškai nėra indeksuojamas Google, jums reikia būtinai identifikuoti pagrindines priežastis ir jas ištaisyti. Atsiminkit, kad greita tinklapio indeksacija yra vienas iš pagrindinių SEO faktorių, kuris lemia Jūsų organinio srauto kilimą.

 

1) Jūsų tinklapis nėra žinomas Google 

Jeigu Jūsų tinklapis yra visiškai naujas, būtinai jį užregistruokite Webmastert tools (search console) arba pateikite Google robotui užklausą čia. Dažniausiai nauji tinklapiai yra indeksuojami pakankamai lėtai.

 

2)  Jūsų Tinklapis yra nepasiekiamas arba atvaizduojama tik dalis tinklapio.

Būtinai patikrinkite ar:

 

1) Jūsų tinklapis pasiekiamas 24/7, nėra problemų su hostingu

Labai dažnai dėl programavimo klaidų arba kai hostingo tiekėjo tinklapis būna nepasiekiamas kelias valandas ar netgi paras ir matomos 5** klaidos, Jūsų tinklapio puslapiai gali būti ištrinti iš indeksacijos ir tinklapis gali būti visiškai neindeksuojamas Google organinėje paieškoje. Tinklapis turi būti pasiekiamas 24/7, todėl programavimo darbus verta atlikti ant tinklapio kopijos.

 

2) Jūsų tinklapis nėra uždarytas robots.txt failų nuo indeksacijos

Būtinai patikrinkite ar robots.txt leidžia Jūsų tinklapį peržiūrėti pilnai Google robotui, tai pat atkreipkite dėmėsį į tai, kad tinklapis būtų atvaizduojamas pilnai su visu turiniu. Tai patikrinti galite per Google Webmaster Tools –  čia.

 

3) Jūsų tinklapis nėra uždarytas per meta-robots

Patikrinkite ar Jūsų tinklapis nėra uždarytas per meta-robots. Tai galite padaryti patikrinę ar Jūsų HTML kode nėra šio kodo: <meta name=“ROBOTS“ CONTENT=“NOINDEX, NOFOLLOW“>.

 

4) Svarbus turinys nėra uždarytas per noindex 

Įsitikinkite, kad Jūsų tinklapio turinys arba kažkokia dalis nėra uždaryta nuo Google roboto per noindex. Jeigu tinklapio turinio dalis yra uždaryta per noindex, Google gali Jūsų puslapį(-ius) skaityti kaip neturinčius vertės ir neindekstuoti esamų puslapių.

 

5) Ar Jūsų hostingas neblokuoja Google roboto

Ši klaida pasitaiko pakankamai retai, tačiau būna hostingo tiekėjų, kurie blokuoja Google Robotą. Patikrinkite savo serverio logus (access_log) ir ar Google robotas ateina į Jūsų tinklapį.

 

3) Jūsų tinklapyje yra kritinių vidinio SEO klaidų

  • Nekorektiški nukreipimai tinklapyje

Jeigu Jūsų tinklapyje egzistuoja pakankamai daug 302 arba 301 nukreipimų – Jūs išnaudojate savo crawl biudžetą. Būtinai optimizuokite savo tinklapio struktūrą taip, kad nukreipimų visiškai nebūtų arba būtų minimaliai.

  • Problemos su UTF-8 kodiruote

Jeigu Jūs matote nekorektiškai atvaizduojamą lietuvišką tekstą, kuriame lietuviškos raidės nėra atvaizduojamos, o Jūs matote neaiškius simbolius, turbūt Jūs turite atitinkamų problemų su UTF-8 kodiruote, o tai nulemia blogą indeksaciją.

 

  • HTTP klaidos

Visi puslapiai, kurie norimi kad būtų indeksuojami turi tureti “200” serverio atsakymo kodą. Tai galima patikrinti naudojant daugelio naršyklių pluginus, pavyzdžiui  “link redirect trace”. Tai pat galima prisijungti prie Webmastertools (Google Console) ir ten patikrinti ar yra 5**, 4** tinklapio klaidų.

 

  • Daug 404 klaidų

Jeigu Jūsų tinklapyje yra daug nuorodų į 404 puslapius, arba indeksuoti puslapiai yra trinami ir nedaromi nukreipimai į kitus puslapius, Jūs susidursite su problema, kad Google matys daug 404 klaidų ir tai gali būti viena iš priežasčių kodėl Jūsų tinklapis yra indeksuojamas lėtai.

 

4) Puslapiai arba turinys, kategorijos yra blogos kokybės

  • Jūsų turinys dubliuojasi

Jeigu Jūsų turinys dubliuojasi Jūsų tinklapyje. Jūs susidursite su problema, kad Google neindeksuos Jūsų puslapio, kuriame yra besidubliuojantis turinys. Todėl būtina, kad kiekvienas puslapis būtų kiek įmanoma unikalesnis ir turėtų kuo daugiau naudingo turinio.

  • Jūsų turinys yra neunikalus

Jeigu Jūsų tinklapyje daug neunikalaus turinio, tai gali būti tai pat vienas iš signalų kodėl Jūsų tinklapis yra blogai indeksuojamas.

  • Puslapiai turi mažai turinio.

Puslapiai kurie turi mažai turinio, Google atžvilgiu nėra tokie kokybiški, todėl tokie puslapiai dažniausiai sunkiai papuola į indeksą. Rekomenduojame turėti mažiausiai 90-100 žodžių arba apie 500-550 simbolių turinį, kad puslapiai būtų sėkmingai indeksuojami.

Šitame straipsnyje buvo paminėtos pagrindinės priežastys, kurios lemia blogą indeksaciją. Žinoma, priežasčių yra žymiai daugiau, tačiau praktikoje dažniausiai pasitaikančias pasistengiau paminėti būtent čia.

Jeigu Jūs susidūrėte su kitomis problemomis, susijusiomis su indeksacija – būtinai pasidalinkite jomis komentaruose.

SEO/PPC specialistas

KOMENTUOTI